سیرخواص باور نکردنی آن

سیر-هر گیاه دارویی خواص زیادی دارد که سیر نیز از این قاعده کلی مستثناء نیست. اگر می خواهید سلامتی خود را تضمین کنید سیر را از سفره خود حذف نکنید. عده ای از مردم به دلیل بوی بد سیر از خوردن آن سر باز می زنند. اما خواص باور نکردنی درمانی سیر این ارزش را دارد که حتما در رژیم غذایی گنجانده شود.
در زیر به مطالعه تعدادی از مهمترین خواص سیر می­پردازیم:
سیر و باز شدن اشتها، خوردن سیر برای آن عده از افرادی که اشتهای خود را به علت بیماری و یا هر علت دیگری از دست داده اند توصیه اکید می­ شود.
سیر و درمان بیماری ها مختلف
آسم، سیاه سرفه، رماتیسم، سیاتیک، بواسیر، زخم معده و تشنج از جمله بیماری هایی هستند که با خوردن روزانه سیر به صورت یک حبه، در مدت کوتاهی اثرات درمانی آن ظاهر می شود.
سیر برای پیشگیری از آلزایمر، فراموشی توصیه می شود.سیر به عنوان تسکین دهنده اعصاب است. خواص سیر باعث می شود این گیاه به جای قرص اعصاب شما را همراهی کند. گر می خواهید فردی صبور و آرام باشید سیر را فراموش نکنید.
خواص باور نکردنی سیر + مضرات احتمالی سیر
سیر و خواص معجزه آسای آن باعث می شود در صورت مداومت به خوردن آن، تارهای موی شما سیاه شود.
سیر و درمان بیماری ها عفونی، سیر با تقویت سیستم ایمنی بدن به درمان بیماری های تنفسی، برونشیت کمک شایانی می کند. سیر خاصیت آنتی اکسیدانی دارد و به عنوان داروی موثر درمان عفونت کاربرد دارد.
درمان سرماخوردگی، سیر با داشتن ماده آلیسین خطر ابتلا به سرماخوردگی را برای شما در فصول سرما کاهش می دهد. آلیسین بخش فعال و مهم سیر است که می تواند باکتری ها و ویروس های بیماری زا را از بین ببرد.
درمان بیماری های قلبی و کاهش فشار خون
سیر یکی از عامل های مهم کاهش چربی خون است بنابراین میزان کلسترول خون کم شود بیماری های قلبی و عروقی به حداقل می رسد. کاهش فشار خون در نتیجه سیستم ایمنی سالم و کلسترول پایین از خواص درمانی سیر است. سیر هم چنین با کاهش تصلب رگ ها باعث پیشگیری از بیماری های قلبی است.
سیر منبع خوب انرژی است و استقامت و قوای جسمانی بدن را بالا می برد.
خواص باور نکردنی سیر + مضرات احتمالی سیر
پیشگیری از انواع مختلف سرطان
تحقیقات نشان می دهد ماده آلیسین موجود در سیر خاصیت ضد سرطانی دارد و با انجام واکنش شیمیایی در بدن تومور های سرطانی را از بین می برد. برای جلوگیری از ابتلا به انواع سرطان روده، معده، سینه و پروستات حتما سیر را در رژیم غذایی خود بگنجانید.
رقیق کننده خون
سیر با خاصیت رقیق کنندگی خون به کاهش سکته های مغزی ناشی از لخته خون کمکم فراوانی می کند. با افزایش سن تصلب شریان یک امر مهم است. مطالعات ثابت کرده است که سیر با کاهش اثر سفتی و سختی شرایین، خطر ابتلا به لخته های خونی را کاهش می دهد.
خاصیت ضد قارچ بودن سیر
اگر دچار بیماری های دهان و دندان می شوید، اکثر موقع از آفت های دهانی و مخمرهای دهانی رنج می برید، حتما سیر را در رژیم غذایی خود بگنجانید. زیرا سیر با داشتن خاصیت ضد قارچی خود بر روی مخمرها تاثیر به سزایی دارد.
خواص باور نکردنی سیر + مضرات احتمالی سیر

مضرات احتمالی سیر

زیاده روی در خوردن هر ماده مفید شاید به ضرر ما تمام شود هر چند مفید است. از خواص بی شمار سیر گفتیم، صرف نظر از خواص مفید درمانی سیر باید عوارض احتمالی خوردن سیر را نیز مطالعه کنیم.
مضرات احتمالی سیر را در زیر آورده ایم:
صدمه به حیاتی ترین عضو بدن یعنی کبد از مهمترین مضرات احتمالی سیر است. مصرف بیش از حد معمول سیر موجب مسمویت کبد می شود.