سیاه دانه
خواص سیاه دانه و فواید آن
سیاه دانه در پیشگیری و درمان بسیاری از دردها و امراض موثر بوده وعفونت های ویروسی را کنترل و ازبین می برد.این داروی معجزه گر در دارای خواص و فواید وصف ناپذیزی می باشد
سیاه دانه در طب سنتی برای درمان دیابت و کاهش قند خون افراد دیابتی توصیه شده است.
لطفا با ما باشید فواید و خواص سیاه دانه برای کلیه و سنگ کلیه تحقیقات نشان داده که سیاه دانه برای پیشگیری و درمان سنگ کلیه بسیار مفید است. فواید و خواص سیاه دانه برای کبد چرب مطالعات نشان داده که مصرف سیاه دانه برای درمان کبدچرب، سیروز کبد و نارسایی کبد بسیار مفید می باشد.
فواید و خواص سیاه دانه برای بواسیر
سیاه دانه به پیشگیری و درمان هموروئید یا بواسیر کمک می کند، همچنین سیاه دانه برای کاهش درد بواسیر مفید می باشد.
یبوست و اسهال
مصرف سیاه دانه روزی دو بار قبل از غذا به مدت ۴ هفته می تواند به درمان کلسترول و همچنین تری گلیسیرید بالای خون کمک کند. فواید و خواص سیاه دانه برای سرطان روغن سیاه دانه برای پیشگیری و درمان انواع سرطان های کبد، مثانه، سرطان دهانه رحم، سرطان استخوان، سرطان پستان و پروستات و سرطان معده مفید می باشد. فواید و خواص سیاه دانه برای قلب مصرف سیاه دانه با کاهش چربی و کلسترول بالای خون و کاهش فشار خون بالا برای پیشگیری و درمان بیماری های قلبی مفید می باشد.
یبوست و اسهال
به علت اینکه اکثر اسهال ها ناشی از عفونت های ویروسی است سیاه دانه می تواند به درمان اسهال کمک کند. همچنین سیاه دانه در درمان یبوست نیز موثر می باشد. فواید و خواص روغن سیاه دانه برای کمردرد روغن سیاه دانه می تواند بعنوان جایگزین برای برخی از رایج ترین داروهای ضد کمردرد استفاده شود.
درمان کم خونی
سیاه دانه برای درمان آنمی یا کم خونی مفید می باشد. سردرد و میگرن خوردن سیاه دانه و ماساژ سر با روغن سیاه دانه می تواند به درمان سردرد و میگرن کمک کند. پوکی استخوان روغن سیاه دانه برای درمان پوکی استخوان مفید می باشد. سیاه دانه و اگزما و پسوریازیس روغن سیاه دانه برای درمان اگزما و پسوزیازیس مفید می باشد.
 و سقط جنین
ترکیب سیاه دانه و عسل برای درمان سقط جنین مکرر مفید می باشد. روغن سیاه دانه و وزوز گوش خوردن ترکیب روغن سیاه دانه و عسل برای درمان درد و وزوز گوش مفید می باشد. سیاه دانه برای گلودرد تحقیقات نشان می دهد که استفاده از سیاه دانه به مدت ۷ روز برای درمان گلودرد مفید می باشد. روغن سیاه دانه برای درمان سینوزیت روغن سیاه دانه برای درمان سینوزیت مفید می باشد. عوارض جانبی و مضرات مصرف سیاه دانه – مقادیر بالای سیاه دانه برای زنان باردار ممکن است عملکرد رحم را کاهش دهد. – سیاه دانه ممکن است لخته شدن خون را کاهش داده و خطر خونریزی را افزایش دهد. – مقادیر بالای سیاه دانه باعث هیپوگلایسمی یا کاهش شدید قند خون در افراد دیابتی می شود. ارزش غذایی سیاه دانه کالری : ۲۰ کربوهیدرات : ۳ گرم چربی : ۰٫۹ گرم پروتئین : ۰٫۹ گرم فیبر : ۲٫۳ گرم